Vremenska zona: UTC + 01:00

Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
  Prikaz ispisa

Re: SLIKOM U KORAJ
Autor/ica Poruka
PostPostano: 13 apr 2009 15:26 

Satalitski snimci Koraja

Kalat

slika

slika

slika

slika

slika

Vrh
 Profil Pošalji e-mail  

PostPostano: 03 maj 2009 15:09 

Ekskluzivne fotografije starog Koraja za Blog Nino

slika

Za naše mladje korajce ovo je nepoznata slika a malo starije generacije svako će se sjetiti tih vremena, kada je Koraj imao svoje pekare.Inače najduže je radila pekara rahmetli Ešefa Begića, dok je na slici kiosk u čaršiji u kome je jedno vrijeme prodavao hljeb,lepine i vekne,rahmetli Kemo Begić .

Kiosk je bio u samoj čaršiji malo pred ulazom u džamiju koja se vidi u pozadini slike.Do kombija je ogromni kesten koji je u ljetnim vrućim danima pravio veliki hlad gdje se je moglo
sakriti od sunca. Kao što vidite na slici, momci su se voljeli okupljati kod kioska, posebno u popodnevnim i večernjim satima kada je počinjalo korziranje po čaršiji.

Na slici pred kioskom su Delagić Meško( lijevo )i Delagić Muhamed
( desno ).
Lijevo naslonjen na kiosk je rahmetli Delagić Hasan zvani "Bugar " .

Vrh
 Profil Pošalji e-mail  

PostPostano: 10 maj 2009 21:49 

slika

Jedna stara slika generacije 1955. iz 5. razreda O.Š. Koraj.
Možda se neki i nakon toliko godina prepoznaju na sliki. Izvinjavam se ako je došlo do
nekih netačnih podataka po imenima na sliki, samo prenosim kako sam dobio podatke.

1.Ćosić Ferid "Ćorkan " , 2. Jaminka. 3. Begzada , 4. Zumra , 5.Amira, 6. Senada,
7. Bahra, 8. Ernedina , 9.Ibrahim "Pićuta", 10. Merima, 11. Fata, 12.Zekija,
13.Zumra, 14.Refik, 15. rah.Hazim "Pican", 16.Mejra, 17. Behija, 18.Bajro,
19. rahm.Nermin, 20.Hariz, 21. Milada, 22.Hermina, 23. Osman, 24. Omer Begić podv.
25. Muhamed Terzić "Hamčo"ušljepo se na sliku.

Vrh
 Profil Pošalji e-mail  

PostPostano: 12 maj 2009 22:20 

Koraj nekada

slika

Stare slike Koraja imaju posebnu draž i proradi nostalgija za tim vremenom, prije svega kada
na tim starim slikama vidimo neke kuće, drveće ili nešto čega više nema danas.
Tako vidimo ispred škole staru kuću rah. Šabana Karamovića, Zinkinu kuću prema čaršiji,
staru lipu ispred džamije, zgrade u samoj čaršiji .....

Vrh
 Profil Pošalji e-mail  

PostPostano: 17 maj 2009 21:36 

slika

1. razred O,Š. Koraj - generacija 1955 sa nastavnicom Rajnom

Ovu generaciju sam vec objavio na sliki iz 5.razreda , zato imena ne pisem jer su vecinom isti djaci. Slika je zanimljav i zbog same škole ispred koje su se slikali djaci. To je zgrada u carsiji u kojoj je bila jedna od prvih skola u Koraju. Inace je bila u smoj carsiji, odmah do ostataka stare kafane rah. Safeta Begića i blizu Latetove kuće.

Zgrada je bila na sprat. Tu je do 92' godine bio smjesten i Mjesni ured i matičar,te stanovi za učitelje. I sam sam jednu godinu išao u ovu školu i bilo me je vrlo strah penjati se po drvenim stepenicama na sprat.

U pozadini slike, vidi se krov Zadružne zgrade u kojoj je bila prodavnica i pekara rahm.Ešefa Begića , to je lokacija tačno gdje je sada prodavnica Migros . Vidi se i lipa koje više nema i ispod koje je bila javna čaršijska česma.

Uspomene, uspomene .........

Vrh
 Profil Pošalji e-mail  

PostPostano: 17 maj 2009 23:21 

Hvala velika našem Boletu koji nas svako malo iznenadi i vrati u davna divna vremena i podsjeti slikom kako smo nekad izgledali mi i naš Koraj. Samo još jedan mali podsjetnik vezan uz ovu sliku generacije 55. Za one koji se sjećaju u podrumu zgrade nekad je radio stolar Bešlaga a sa suprotne strane je bio prostor Korajske pošte.( Narode sjećate li se tadašjneg telefona i kako se telefoniralo?) Bole očekujemo nove slike i nova iznenađenja.Naravno svi ste pozvani koji ste sačuvali vaše uspomene i podijelite ih sa nama.Hvala.

Vrh
 Profil Pošalji e-mail  

PostPostano: 18 maj 2009 01:54 
Site Admin

Ja sam impresioniran zalaganjem naseg Boleta,svaka cast i mogu slobodno reci da imamo na ovom blogu najbolji forum koji nudi svima po nesto,u velikoj mjeri za to je zasluzan Bole! Aferim!

Vrh
 Profil Pošalji e-mail  

PostPostano: 19 maj 2009 19:30 

Satalitski snimci Koraja

" Dajankuša "

slika

slika

Vrh
 Profil Pošalji e-mail  

PostPostano: 20 maj 2009 21:29 

Od kolijevke pa do groba, najljepše je djacko doba !

slika
Školske drugarice Halilovi Mina i Uzejrović Ernedina

Svakog od nas , vežu sjećanja na školske dane. Na školske klupe , drugarstva i školske
ljubavi. Te školske klupe i učionice, svedoci su naših uspomena i doživljaja, radosnih a
i tužnih . Vjerovatno ovakve slike , davnih školskih dana imaju dublji pečat i veće emocije .
Bila su to vremena kada tehnološki razvoj nije bio na današnjem nivou. Mnogo šta nam je
bilo nepoznato i prvi put vidjeno , pa su nam srca i duše bila zadovoljna i malim sitnicam,
što nemožemo reći za današnji vakaat.

Možda griješim al ............

Vrh
 Profil Pošalji e-mail  

PostPostano: 28 maj 2009 22:04 

---------
Kao što skoro Nino napisa, da se već primjeti, da su godišnji odmori već počeli , pa navratite bar na par dana u svoj zavičaj. Lijepo je more, planine, inostranstvo i koje kakve destinacije , ali mirisa i rahatluka rodjene avlije nema nigdje ...

slika

Vrh
 Profil Pošalji e-mail  

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati attachmente.

Traži:
Idi na: